Sunday, April 28, 2013

AZS PRz przejmuje kontrolę!

Aeroklub Aeroklubem, Kadra, Kadrą, ale nasi piloci są także członkami ciekawego zrzeszenia ludzi jakim jest Akademicki Związek Sportowy Politechniki Rzeszowskiej Sekcja Sporty Lotnicze.

Pomysł powstania sekcji zrodził się pod koniec 2011 roku. Dzięki staraniom naszej koleżanki Marty Marszałek udało się w styczniu 2012 r.  założyć naszą sekcję. W założycielskiej grupie znalazło się około 10 szybowników z całej Polski. 

Dzięki zabiegom Marty udało się nam uzyskać pierwsze wsparcie od Politechniki Rzeszowskiej na Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 15m w Stalowej Woli pod koniec 2012 roku.

W roku 2013 zwiększyła się znacznie ilość członków o czym najlepiej świadczy lista startowa na Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Lisich Kątach. Na 42 zawodników w tej chwili jest zapisanych już 10 naszych reprezentantów. Jedynie Aeroklub Nadwiślański który jest gospodarzem dorównuje nam ilością startujących pilotów pod własną banderą. Ale mamy jeszcze jednego albo kilku pilotów w zanadrzu którzy pewnie się jeszcze zdecydują. ;)Aktualnie nasi zawodnicy startują w Lesznie na Krajowych Zawodach Szybowcowych, wszyscy w klasie Klub A na Jantarach. Na te zawody również udało się nam uzyskać wsparcie Politechniki Rzeszowskiej za co serdecznie dziękujemy władzom uczelni. Dodatkowo od następnych zawodów wspierać nasz będzie pierwszy sponsor!

PZL Mielec będzie wspierał naszą drużynę na SMP Klub A w Stalowej Woli, oraz na SMPJ w Grudziądzu. Wkrótce nasze przyczepy transportowe oraz szybowce ozdobią naklejki z logo. Miejmy nadzieję że współpraca będzie się układała pomyślnie i na sezon 2014 zostanie przedłużona.

Reprezentacja AZS PRz na KZS w Lesznie, od lewej:
Patryk Szpica, Tomasz Muciek, Marta Marszałek, Jacek Flis

Dzień 1 18:00

Po południu rozpogodzilo się i kilku pilotów polecialo na locik treningowy. Pod koniec dnia podstawy doszły podobno do 1200m.

Dzień 1 13:30

Dzień pierwszy w Lesznie okazał się dniem technicznym. Oo godzinie 13 ostatecznie odwołano konkurencję nawet bez wykladania grida. Sonda zgłosiła 500m podstawy i po kilkunastu minutach była na ziemi. Oby jutro było lepiej. Z Leszna pozdrawia nowy, tymczasowy redaktor bloga - Tomek

Dzień 1

Na odprawie ogłosili lepszą pogodę na NW od lotniska. Oczekiwanie do 13:00. Jest grid ustalony, ale bez grid time. Czekanie... W między czasie montujemy ssybowce.