Friday, July 15, 2011

SMPJ Dzień 1

Pierwszy dzień SMPJ zapowiadał się niesamowicie obiecująco. Poranek powitał nas prawie czystym błękitnym niebem. Udaliśmy się na lotnisko na oficjalne rozpoczęcie. Nie obyło się bez niespodzianek. Elektronika zawiodła i Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał bez podkładu muzycznego zaśpiewany przez chór Juniorów.
 
Po otwarciu zawodów przez prezydenta Miasta Jeleniej Góry udaliśmy się do przygotowania maszyn. Grid został ustawiony jeszcze przed odprawą.

Rakietowy Pirat (zwróćcie uwagę na Rocket Fuel w baganiku :P )
Na odprawie dowiedzieliśmy się że warunki rzeczywiście mają być nie najgorsze. Poznaliśmy także Głównego Meteorologa zawodów pana Miroslava Plechać.


Udaliśmy się na grid gdzie miały zostać rozdane zadania dnia. Tam wyczekaliśmy się dobrze ponad godzinę zanim zostały rozdane zadania. Zadania były trójkątami 108 i 114 km dla klas odpowiednio Klub B i Klub A. W trakcie tego oczekiwania pogoda zdążyła się jednak znacznie pogorszyć.  Pierwsza w powietrze ruszyła ta druga klasa. I dość szybko została ściągnięta na ziemię przez grawitację Jedynie kilku pilotom udało się ponad 30 min. Najtwardszy okazał się miejscowy instruktor który wystartował jako sonda na Promyku (SZD-55). Latał ponad 5h i udało mu się załapać na falę - zgłaszał podobno 2400m. 

Klasa Klub B ocenia lądowania klasy Klub A

Wieczorem spotkaliśmy się w hangarze w Jeżowie Sudeckim na wieczorze kabaretowym. Kabaret Paka umilił wieczór sporej grupie zgromadzonych uczestników i organizatorów.