Thursday, August 19, 2010

EPKA meet EPST

no i nie zawiedli nas. Saq, Kuba, Zbyszek, Łukasz i Monika nawiedzili nas w Turbi, rozbili namioty i zostają zobaczyć jutrzejszą mega konkurencje. Siedzimy pod Wilgą i całe towarzystwo poza mną mierzy się z Panią Żołądkową.

Co do jutra to na razie wiadomo o godzinie odprawy - 9.30. Oj będzie się jutro działo.
Julliet Julliet

KZS odwołane

Właśnie dostaliśmy informacje że dzisiejsza konkurencja dla klasy klub B została odwołana. Start lotny dla klub A jest już otwarty od kilkunastu minut i większość szybowców odeszła na trasę.
Tango Mike

A jednak

Niebo wygląda już trochę lepiej niż podczas lotu pierwszej sondy i postanowiono rozpocząć starty ziemne. Pierwsze szybowce wystartowały około 12.50 a aktualnie mamy już nad lotniskiem wielkie akwarium z szybowcami i wszystkie są na podobnej wysokości.
Podstawa wynosi około 900 m a wiatr wieje z siła około 10 m/s więc przelot pod wiatr będzie bardzo trudny. Aktualnie w powietrzu jest już większość zawodników z klasy klub A. Nie ma decyzji co do startu ziemnego klasy klub B. 

Tango Mike

Czwartek

Tutaj chyba jedynie ciągły opad deszczu może odwołać grid i konkurencje z samego rana. Dziś mamy kolejny dzień niskiego (sonda zgłasza 740m) pełnego zachmurzenia, ale kolejny raz piszemy to siedząc na gridzie w oczekiwaniu na poprawę warunków.Zadanie na dziś to obszarówka 105/203km. Jednak sukcesem jest to iż sonda wisi już z  20 min, a wczoraj spadała dużo szybciej. Ale doszły już pogłoski o odwołaniu konkurecji, jednak na razie czekamy...

Nasz wirtualny meteorolog zapowiedział na jutro kosmiczne warunki, a Kierownik już zapowiedział grid na 9.30 co wywołało pomruk niezadowolenia na sali. W ostateczności udało się utargować podanie czasu jutrzejszej odprawy i gridu na dziś wieczór.

Czekamy dziś na ekipę z EPKA która zapowiedziała się z odwiedzinami na 17 :)

Pozdrawiamy Irda1 (JEDaj) który odebrał już swoją upragnioną licencję PPL(A) z wpisem VFR Noc. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Julliet Julliet i Tango Mike