Wednesday, July 3, 2013

(POL) Pierwszy dzień oficjalnego treningu

15:30
Większość drużyn już jest na lotnisku, z rana ostatnie przyczepy wjeżdżały na EPOM. W naszej dwuosobowej ekipie dziś dzień techniczny. Zdobywaliśmy dodatkowy niezbędny ekwipunek, a to do grajcarowania, a to do pielęgnacji LS4. Po załatwieniu tych wszystkich dodatkowych spraw, udaliśmy się na start. Arek poleciał dziś treningowo zapoznać się z szybowcem, przyrządami itd. Reszta zawodników udała się na pierwszą treningową konkurencję. Zadania na dziś o długości około 300km dla wszystkich klas skierowane były głównie na wschód gdzie spodziewano się lepszej pogody, gdyż od południowego wschodu miało nadchodzić górne pokrycie gaszące termikę. Aktualnie do lotniska podchodzi niewielka burza i zaczęło padać.
Po lądowaniu Arek przekazał że warunki w powietrzu były doskonałe! Wznoszenia 4m/s i podstawy chmur około 1700m. Pierwsze wyniki zaczęły się pojawiać na oficjalnej stronie zawodów. http://www.egc2013.eu/results/
Sebastian Kawa, obrońca tytułu Mistrza Europy w klasie Standard, w dniu treningowym wystartował ostatni w dobrym nastroju.
22:40

Po dwóch godzinach, około 22 zakończyło się zebranie kapitanów ekip narodowych. Aktualnie wśród wielu ekip trwa wieczorna integracja przy ognisku, grilly czy lampce wina. 

(ENG) First day of official training