Monday, August 16, 2010

Dzień trzeci


Kolejny dzień zawodów przywitał nas bezchmurnym niebem i znów wysoką temperaturą. Organizatorzy chyba wierzą że po wczorajszych burzach dzisiaj jest szansa na dobre warunki ponieważ dla klasy klub B wyłożyli trasę o długości 210,5 km. Po starcie z Goliszowic zawodnicy polecą do Biłgoraja oddalonego o 46,2km, następnie do Gościeradowa (bok o długości 62,6 km), a ostatni punkt zwroty to Gózd Lipiński 41,5 km na wschód od lotniska. Prognoza przewiduje dość przyzwoite warunki pogodowe ale niestety burze są prawie pewne. Pytanie tylko o której się one zaczną. Grid time ustalony jest na 11.30 a starty ziemne rozpoczynają się o 11.50. Klasa klub B tym razem jest pierwsza w kolejności do startu a MG znajduje się w drugiej linii startowej. Liczymy na dobry  przelot naszego kieleckiego pirata i mamy nadzieje że KT na Astirze wreszcie trafi na lotnisko:)
Do miłego Turbia kwadrat
Tango Mike

...

Start przesunięty na 12.15 ponieważ sonda zgłasza jak do tej pory silne duszenia a o noszeniach nic nie wspomina pozytywnego. Czekamy na rozwój sytuacji ;)

...

No i mamy kolejne newsy: po pierwsze start jeszcze bardziej się opóźni ponieważ obie sondy właśnie spadły xD; Trasa została zmodyfikowana, drugi punkt zwrotny stanowi miejscowość Zaklików więc drugi bok został skrócony; a po trzecie okazało się że Astir KT uszkodził podczas wczorajszego lądowania zaczep od owiewki i nie wiadomo czy poleci.

...

Start jest dalej przesunięty i aktualnie podawana jest godzina startu 13.30. Trasa dla klasy klub B została zmieniona i aktualnie wygląda tak: start w Goliszowicach, pierwszy PZ to Andrzejówka, drugim punktem jest Zaklików, a ostatni PZ to Janów Lubelski i meta na lotnisku. Długość trasy to 126,2 km. W powietrzu od kilkudziesięciu minut lata sonda w postaci pirata i jakoś się trzyma więc być może wkrótce rozpoczną się starty ziemne.
PS. Astir dzięki opóźnieniu zdążył naprawić usterkę i prawdopodobnie również wyruszy na trasę.