Friday, June 7, 2013

Co słychać w czerwcu w sporcie szybowcowym?

Trochę się dzieje zarówno w Polsce jak i w Europie. Najważniejszym wydarzeniem w Polsce będą Szybowcowe Mistrzostwa Polski 15m w Rudnikach k. Częstochowy. Tytułu Mistrzowskiego będzie bronił Przemysław "Żółw" Bartczak. Równolegle będą rozgrywane KZS Klub B. Miałby być też rozgrywane Mistrzostwa Polski Kobiet w Klub B, lecz się nie odbędą, z racji na małą ilość zgłoszonych uczestniczek. Do Rudnik miała się udać największa od dobrych 5 lat ekipa z Aeroklubu Kieleckiego. Jednak różne złe okoliczności spowodowały że nie jedzie nikt :( Jedzie natomiast duża część Szybowcowej Kadry Juniorów którym szczególnie życzę jak najwięcej powodzenia i jak najmniej pól.

http://www.aeroklub-czestochowa.org.pl/

Rozegrają się na pewno 17. Szybowcowe Mistrzostwa Europy rozpoczynające się jutro w Vinon sur Verdon we Francji. Są to Mistrzostwa w tzw. klasach klapowych czyli 15m, 18m i Otwarta. Niewielka jeśli chodzi o ilość, ale wielka jeśli chodzi o jakość reprezentacja Polski to Sebastian Kawa i Christoph Matkowski obaj w klasie 18m na szybowcach ASG29. "PL" i "MC"
Sebastian wygrał treningową konkurencję nr.2. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do śledzenia wyników zawodów standardowo na soaringspot http://www.soaringspot.com/egc2013/results/, TRACKING NA ŻYWO http://www.livetrack24.com/events/EGC2013vinon, oraz relacja na stronie Sebastaian http://www.sebastiankawa.pl/. Oficjalny Facebook'owy fanpage Mistrzostw https://www.facebook.com/pages/17th-FAI-European-Gliding-Championships-Vinon-Sur-Verdon/506383286070785?fref=ts
Polskiej reprezentacji życzę dobrych wyników! (Sebastianowi do posiadania wszystkich aktualnych tytułów mistrzowskich najwyższej rangi brakuje tylko tego jednego: Mistrzostwa Europy w klasach klapowych)

Tydzień po zakończeniu 17. SME rozpoczynaj 7. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Kobiet w Issodun (Francja) w klasach 15m, Standard i Club. Tu reprezentacja jest trochę większa - nasz kraj reprezentuje 5 pań. W klasie 15m: Joanna Biedermann na Dianie 2 "RP", oraz Marta Najfeld na ASG29E "XM". W klasie Club: Judyta Czyż na Jantarze "FK", Agata Kaszczuk na Jantarze "OM", oraz Bożena Demczenko na Brawo "BI". Oficjalna strona zawodów http://wwgc2013.aeroclub-issoudun.fr/, blog Marty Najfeld http://mnajfeld.blogspot.com/Oby wszystkie panie powróciły z jak najlepszymi wynikami do Polski. 
http://mnajfeld.blogspot.com/