Saturday, May 11, 2013

Dzień 1

22:19
Co do wyników- sędzia pracuje ciężko co widać na załączonym obrazku, także jak tylko pojawi się cokolwiek w sieci postaram się dać wam znać.
21:23
Dzisiejszy dzień należy zaliczyć do udanych dla naszej ekipy. Co prawda wyników jeszcze nie ma, ale ważne że cali w domu. Niestety cały nie doleciał Piotrek Jarysz. 10km przed lotniskiem musiał lądować w polu i niestety z nieznanych jeszcze przyczyn wpadł w zalesiony bagnisty teren. Piotrek jest przytomny i jego życiu nic nie zagraża, ale nie niestety doznał poważnych obrażeń, w tym urazów kręgosłupa i właśnie jest przewożony do szpitala w Mielcu na operację. Szybowiec został całkowicie zniszczony.  
Klasa Klub A miała bardzo szybką trasę 184km. Podobno prędkość dnia w okolicach 120km/h. Z relacji i logów Tomka wynika iż noszenia średnie sięgały prawie 4 m/s.  Podstawa w najlepszym momencie sięgała 2300 m AMSL. Ciekawie chmury dziś nosiły. Bardzo często można było krążyć obok chmury, a także zdarzało się że chmura zamykała się pod szybowcem który jeszcze nie doszedł do podstawy. Naprawdę ciekawe i zróżnicowane warunki. Nam na Puchaczu nadal się lata jakoś dziwnie, ale nie zwalamy złych wyników na szybowiec ani na pogodę ;) Wynik nie jest porażającym uwzględniając to jakie prędkości zrobiła klasa Klub A. Ale udało się dziś przeprowadzić kilka relacji na żywo, mam nadzieję, że wam się podoba. Jeśli chcielibyście zobaczyć coś na żywo z zawodów to piszcie w komentarzach. Ktoś pytał jak się spało? Spało się OK. w materacu bez powietrza, ale dziś już z Marsem zakupiliśmy zestaw obozowicza: materac i krzesełeczko. ;) Chwaliłem organizatora za super Internet na gridzie – racja, ale nie wiem kto poza maniakiem relacji na żywo to docenia, w każdym razie na polu namiotowym zdobyć Internet to ciężka sprawa granicząca z cudem. Miejmy nadzieję, że ulegnie to poprawie. Niestety kamerka dziś odmówiła posłuszeństwa więc wrzucam tylko jednego screena z lotu. Szkoda, bo potem były fajne widoczki chmur z boku. 
16:37 Na ziemi ;) na lotnisku, trasa oblecona ;)
16:15 za chwilę transmisja z dolotu :)

10:46 trwa odprawa. Zbyszek Siwik prognozuje dobre warunki na wschód od lotniska. Na zachód PC-met prognozuje same 000... :(
9:08
Trwa oficjalne rozpoczęcie.
8:38 składamy szybowce. O 9:00 rozpoczęcie oficjalne.